top of page

Адаптація дитини до умов ДНЗ

ds1.jpg
ds2.jpg

Середній термін адаптації дітей в нормі складає:

  • у яслах – 7-10 днів;

  • у дитячому садку в 3 роки – 2-3 тижні;

  • у старшому дошкільному віці – 1 місяць.

ne.jpg

Поради батькам, щодо полегшення процесу адаптації дитини до ДНЗ:

  • Давати позитивні настановлення, підтримувати бажання дитини йти в садок;

  •  Дитина має відчувати повне розуміння між батьками та вихователями, тоді вона швидше звикає;

  •  У перші дні – короткочасне перебування у групі – 1-2 години;

  •  Наблизити домашній режим до садкового;

  •  Утримуватися від шумних масових вистав, або зменшити емоційне навантаження;

  •  Навчати навичок самообслуговування (одягання, умивання, складання іграшок).

  •  Дитині потрібно говорити, що вона вже доросла;

  • Не залишати дитину на цілий день у групі;

  •  Гуляти на майданчику після відвідування садка;

  •  Давати із собою улюблені іграшки;

  •  Повідомляти вихователя про особливі звички дитини;

  • Придумати ритуал «прощання» й обіграти його вдома;

  •  Зустрічати дитину з посмішкою;

  • Розповідати якомога більше позитивного про садок.

Для батьків майбутніх першокласників

Які вітаміни потрібні дітям? Зміцнюємо імунітет дитини, щоб протистояти хворобам.

22-1.jpg

Загальновідомо, що дитячий організм для повноцінного розвитку потребує вітаміни, але які саме, в якій кількості і з яких джерел – питання цікаве і неоднозначне. Давайте розбиратися разом, що ж саме потрібно сааме вашому малюку?

Не поспішайте в аптеку!

Більшість необхідних вітамінів дитина може і повинна отримувати з їжі. Для цього не обов’язково купувати екзотичні фрукти і рідкісні продукти – в звичних нам натуральних овочах, фруктах і зелені можна знайти все, що необхідно дітям для повноцінних росту і розвитку. 

Однак іноді додаткова доза вітамінів все ж потрібна. Наприклад, якщо в житті дитини постійно присутні навантаження (різні тренування, заняття спортом, посилене навчання, перенесена хвороба і т.д.).

Іноді варто вдатися до аптечних вітамінів, якщо малюк переживає стресову ситуацію, та в разі ризику захворювань – як звичайних, так і важких застуд або грипу.

Як потрібно комбінувати вітаміни?

Приймати всі вітаміни відразу – неправильно, оскільки речовина може посилювати дію іншої або ж навпаки – пригнічувати її. Саме тому потрібно знати певні правила прийому вітамінів.

До прикладу, вітамін B12 слід приймати окремо від В1 з метою уникнення алергії, а також окремо від вітамінів В6 і С, оскільки їх взаємодія зводить позитивний результат до нуля. В6 і В1 так само небажано вживати разом.

Для того, щоб всі вітаміни рівносильно засвоювалися і приносили користь, необхідно розділити їх на різні прийоми їжі з інтервалом у кілька годин.

Не намагайтеся дати дитині максимум вітамінізованих продуктів за один раз – обов’язково враховуйте їх сумісність. Для цього можна порадитися з вашим лікарем.

Дуже часто педіатри рекомендують вітамінно-мінеральні комплекси – в них сумісність різних речовин вже врахована і грамотно дозована, протее навіть такі комплекси не варто самостійно призначати своїм дітям без крайньої необхідності та рекомендації фахівця.

23-1.jpg

Що саме потрібно вашому малюку?

Вітаміни зазвичай необхідні здоровій дитині для профілактики. До того ж, для різноманітних ситуацій необхідні різні групи вітамінів. Ми розберемо кілька з них і дамо прості поради по підбору відповідних продуктів в раціоні дитини:

  • часті хвороби. В такому випадку вашому малюку необхідний не тільки всім відомий вітамін С, але і вітамін А, який значно краще бореться з інфекціями. Додайте в харчування дитини помаранчеві овочі, печінку, вершкове масло, обліпиху, шипшину, гарбуз, помідори і петрушку;

  • постійна втома і порушення концентрації свідчать про брак вітаміну В1. Він у великій кількості міститься в горосі, горіхах, вівсянці і зерновому хлібі. Якщо ж при цих симптомах у малюка кровоточать ясна, то цілком можливо, що його організм потребує вітаміну С. Він міститься в цитрусвих, шипшині, щавлі, агрусі, петрушці, редисці та смородині;

  • дратівливість і сонливість говорять про брак вітамінів групи В. Для того, щоб зробити дитину більш спокійною і врівноваженою, додайте в раціонвітамін В6 (є в горіхах, крупах, помідорах, червонному перці, зерновому хлібі тощо), а для бадьорості і апетиту – вітамін В12 (міститься в печінці (дітям краще давати печінку кролика чи птиці), м’ясі, молокопродуктах, морській рибі, яйцях, сирах);

  • лущення шкіри і обвітрені губи. Цими симптомами організм вимагає вітамін B2. Його ви знайдете в м’ясі, яйцях, зелених листових овочах, брюссельській капусті і рибі;

  • блідість, слабкість, анемія, проблеми з нігтями і волоссям свідчать про нестачу фолієвої кислоти (вітаміну B9). Поповніть раціон дитини горіхами, різними видами капусти, крупами, зеленою цибулею, цитрусами і яблуками;

  • повільний ріст, м’язова слабкість, пітливість і сутулість говорять про недостатній кількості вітаміну D. Щоб він надходив у організм у достатній кількості, частіше гуляйте з дитиною на сонці і закликайте її до активних ігор на свіжому повітрі (але не на відкритому сонці) ;

  • дерматити та порушення травлення – це ознака нестачі вітаміну PP (вітамін B3). Щоб повернути організм малюка в норму, додайте в його раціон горіхи і натуральні йогурти.

 

Важливо усвідомлювати, що один раз пропитии вітаміни або з’їсти їх за вечерею, а потім харчуватися неправильно, не можна ні дитині, ні дорослому. Для того, щоб все це мало дію, потрібно дотримуватися правильного харчування і ретельно стежити за тим, що їсть ваш малюк!

24-300x200.jpg

Культура харчування в дошкільному навчальномку закладі

Який зв'язок між вихованням і культурою

У Вас не раз виникали питання: " Як поводитися в тій або іншій ситуації"?, Чи "правильно поступає оточення"?, "Як навчити дитину бути культурною"?, "Коли починати виховання в дитині навичок культури поведінки"? Якщо подивитися на них, то на деякі відповідь Ви самі вже знайшли. Але в деяких відповідях ще не упевнені. Розбиратимемося. Давайте звернемося до історії.

А.С. Макаренко - відомий педагог, зі своїх спостережень за дітьми, дійшов висновку, що культурне виховання в дитині закладається вже у ранньому дитинстві, поки малюк ще взагалі не уміє писати і читати, але вже уміє добре бачити, чути і намагається навіть дещо говорити. 

Кожен з нас чітко розуміє, що сукупність сформованих соціально значимих якостей особи, щоденні вчинки в суспільстві, які грунтуються на нормах моралі і особистої гігієни складають поняття "Культура поведінки". А це означає, що культуру поведінки неодмінно треба виховувати!

Тому пряме Ваше завдання не лише предати своїй дитині безліч знань, умінь і навичок, але і бути демократичнішими, відмовитися від надмірного ускладнення в стосунках зі своєю дитиною.

Пам'ятайте, що культура поведінки не складається тільки із зовнішніх проявів. У її основу має бути закладена любов до оточення, інтелігентність, загальнолюдські морально-етичні принципи.

1_kartinka_ya_umeyu_derzhatj_lozhku1.jpg

Ваш малюк ще тільки всьому вчиться. Він звичайно, ще не уміє правильно сидіти за столом під час їжі, не знає, як і для чого використати серветку, зовсім не знайомий із смаком і назвами різних блюд. Іноді не дотримується правила поведінки за столом і забуває, як правильно використати столові прилади. Цьому його ще треба обов'язково навчити, щоб виховати культуру харчування.

У дитячому саду про ці важливі моменти постійно піклуються. Тут розкажуть і покажуть все Вашому малюкові. Адже вони прекрасно розуміють, що Ваша дитина проводить велику частину дня в дитячому садку, а Вам залишається тільки підтримати цю роботу.

Саме питання правильного харчування в кожному дитячому саду завжди стоїть на найпершому місці.

Тому усю роботу з дітьми там направляють на збереження здоров'я кожної дитини, створюють усі умови для його нормального зростання і розвитку, постійно учать як корисно, а разом з цим смачно, красиво і акуратно приймати їжу.

Для того, щоб ваша дитина все знала про культуру живлення Вам треба точно знати в якому віці, що можна пояснити своїй дитині і які уміння і навички можна закріплювати і розвивати вдома.

Як навчають приймати їжу в дитячому садку

Уся робота починається від процесу формування у дитини культури поведінки за столом і знайомства із столовим етикетом. Доведено на практиці, що ці уміння дозволять йому в подальшому житті відчувати упевнено себе за столом, бути ввічливим в застільному спілкуванні.

У кожній віковій групі вихователі намагаються виробити правильне відношення до різних cnhfd, вчать обов'язково мити руки перед їжею, правильно сидіти за столом.

Дитина повинна знати, що сидячи за столом, не можна відкидатися на спинку стільчика, не можна ставити і розставляти лікті на стіл. З самого раннього дитинства вчать самостійно правильно застосовувати столові прибори за столом і не забувати, що під час їжі треба не поспішати, не набивати рот, не відволікатися і не грати столовими приборами.

Усе навчання відбувається в прямій відповідності з віком дитини. На столиках мають бути хлібник, серветниця, а по можливості - сільниця і ваза з квітами. Намагайтеся це робити і в себе удома. Адже Ваша участь в цій роботі має бути обов'язкова!

Удома під час сніданку демонструйте дитині правила етикету, покажіть необхідність їх дотримання на практиці. Найважливіше при цьому - уміти підтримати бесіду за столом. Це взагалі - ціла майстерність!

Адже в розмові під час їжі не можна ні навчати, ні сварити. Бесіда має бути нейтральною: про продукти, які були використані під час приготування їжі. Можна поцікавитися, що найбільше подобається Вашому малюкові.

А головне обов'язково йому побажайте "Смачного"! Ось головні хитрощі навчання правилам культури харчування. Для хорошого апетиту прийом їжі відбувається строго в певний час. Робіть це і вдома!

Коли малюкові виповниться 3 роки, тільки тоді він може допомагати сервірувати стіл. З цієї миті кожен вихованець дитячого садку знає черговість сервіровки:

  1. перша ставиться хлібниця;

  2. потім друга страва;

  3. потім перша страва.

Процес приймання їжі повинен розпочинатися з салату або овочів, потім перше блюдо і потім друге. Намагайтеся також робити і удома!

4_картинка_Игровая.jpg

Вікові вимоги до культури харчування

Усім відома народна мудрість говорить: "Виховуй дитину, поки він лежить упоперек лави". Тобто виховну роботу не треба відставляти і чекати доки Ваша дитина виростить. Ще Марія Монтессори помітила на своєму досвіді, що дисципліна і порядок закладені в дитині природою з самого народження. Вона писала: "Сенситивна фаза порядку триває приблизно до 3-4 років".

Саме у цей період і слід закладати основи для формування культури харчування.

Так дитина з двох до трьох років повинна уміти самостійно помити руки перед їжею, потім досуха витерти лице і руки, охайно самостійно їсти за столом, тримати упевнено ложку, уміти використати серветку за потреби. Після їжі з нагадуванням полоскати рот. У ясельній групі дітей обов'язково догодовуют!

Дитина з трьох до чотирьох років повинна уміти самостійно і акуратно мити руки і досуха витирати їх; використовувати правильно мило і гребінець; знати як правильно повісити рушник. За столом уміти правильно використати столові прилади і серветку, не розфарбовувати хліб, добре пережовувати їжу із закритим ротом.

Дитина від чотирьох до п'яти років продовжує удосконалювати і розвивати свої уміння при користуванні основними столовими приладами і серветкою, а також повинен вже уміти заздалегідь оцінювати свої можливості під час прийому їжі: не набирати в рот багато, добре і безшумно її пережовувати. Самостійно, в кінці без нагадування полоскати свій рот.

Дитина з п'яти до шести років далі удосконалює отримані знання і навички за столом, а після їжі повинен уміти тихенько засунути свій стільчик і подякувати старших.

Дитина старше 6 років вже повинен уміти правильно поводитися за столом під час їжі, виконувати всі правила і після їжі, а також уміти відносити за собою частину посуду.

Слова "черговий по їдальні" подобаються усім дітям. Вони вчаться бути дорослими.

Вашому малюкові можливо, захочеться удома повторити улюблену форму прищеплення культури харчування для усіх дітей - чергування. Похваліть його за таке бажання і допоможіть закріпити уміння, отримані в садку, в домашніх умовах!

У дитячому садку чергування починається, коли малюкові виповнюється 3 роки. Малюк одягає нарядну форму і допомагає: розставити склянки, розкласти серветки, поставити хлібниці.

З чотирьох років в другому півріччі черговий вже може додатково розставити блюдця на столі, покласти в склянки серветки, а після їжі допомагати прибрати із столу хлібницю і склянку з серветками.

Дитина старшої групи може самостійно сервірувати стіл і потім прибирати. Він не лише розставляє посуд, але і уміє складати тканинні серветки, що допомагає розвивати дрібну моторику рук.

Помічено, що за час сервіровки у всіх чергових завжди прокидається гарний апетит!Давайте своїй дитині і удома повторити ці відчуття.

Завжди пам'ятайте, що апетит у Вашого малюка може прийти також коли красиво сервірований стіл і смачно виглядає їжа. Фантазуйте з любов'ю! І не забувайте говорити: "Всім смачного"!

7_картинка_Расстилаем_скатерть.jpg

Етикет в дошкільному навчальному закладі

Столовий етикет – значно ширше поняття, ніж уміння користуватися столовими приборами. Тут важливі і правильна посадка за столом, і вміння користуватися серветкою й охайність і тактовність тощо. Дитина має чітко усвідомити, як слід поводитися, а чого не можна робити під час прийому їжі.

Як поводитися за столом:

  • Сівши за стіл, потрібно покласти полотняну серветку на коліна. Це небо лише захистить одяг від можливого забруднення, а й допоможе зібрати крихти хліба, якими можна нагодувати пташок.

  • Перш ніж почати їсти, слід побажати іншим «смачного».

  • Постава за столом має бути правильна: пряма спина, підошви розташовані паралельно підлозі.

  • Слід правильно користуватися столовими приборами. Використовувати їх лише за призначенням.

  • Ягоди з компоту слід їсти чайною ложкою.

  • Хліб потрібно відламувати маленькими шматочками.

  • Допомагати собі набирати їжу на виделку слід ножем, а якщо його нема – скоринкою хліба.

  • Склянки та ємності з напоями дітям можна тримати двома руками, аби їх не перекинути.

  • Потрібно відвернути обличчя від столу в бік свого плеча та прикрити рот серветкою, якщо хочеш чхнути або кашлянути.

  • Пережовувати їжу слід із закритим ротом.

  • Слід вибачитися й вийти з-за столу, якщо потрібно скористатися туалетом або помити руки.

  • Потрібно попросити інших учасників трапези передати страву, якщо вона далеко, а не тягнутися за нею через стіл.

  • Можна брати руками деякі продукти: печиво, тістечка, фрукти.

  • Руки та губи слід витирати паперовою серветкою в міру потреби.

  • Після кожного прийому їжі слід дякувати.

 

Чого не можна робити за столом:

  • Облизувати гострі предмети, бо вкрай небезпечно.

  • Розмовляти з повним ротом. Голосно плямкати та сьорбати.

  • Ставити лікті на стіл – лише кисті рук мають бути на столі.

  • Гойдатися на ніжках стільця.

  • Брати руками їжу та гратися нею.

  • Забруднені рот і руки не слід витирати полотняною серветкою. Для цього є паперові.

  • Відкушувати великі шматки їжі, які неможливо пережовувати.

  • Не можна вставати з-за столу з їжею у роті.

pravila_etiketu_dlya_ditei.jpg

Вивчаємо правила етикету

Усі правила столового етикету можна опанувати за допомогою гри. Це може бути годування ляльки, сервірування столу, пояснення ляльці правил поведінки за столом тощо.

З дітьми старшого дошкільного віку можна спільно встановити правила поведінки за столом, оформити їх у вигляді плаката й повісити на видному місці в груповій кімнаті. За виконанням таких правил може стежити лялька чи інша іграшка. Час від часу слід розглядати виготовлений плакат і пригадувати з дітьми встановлені правила.

Покажіть своїм вихованцям відео про Коксика і Шуню, Лепетунів, уроки тітоньки Сови, Вінні-Пуха, Лунтика та багатьох інших. Казкові персонажі разом з малюками будуть навчатися правилам столового етикету, стануть добрими й мудрими наставниками, які проведуть хлопчиків і дівчаток у світ культурних людей, зроблять їх життя цікавішим. Обговорюють переглянуті історії, проведіть невеликий аналіз ситуацій, що виникли в персонажів. Розкажіть дітям повчальну історію, прочитайте казку, віршик про правила етикету за столом тощо.

Уведіть в мовлення дитини нові лексичні поняття: горнятко, кухлик, чашка, філіжанка чи поранок, підобідок. Використовуючи сучасні інформаційно-комунікативні технології, створюйте рухливі анімації, презентації тощо. Проте ще раз наголосимо, що найдієвішим методом є приклад власної поведінки вихователів, батьків та членів родини.

Згідно з вимогами освітніх програм, формуючи культурно-гігієнічні навички у дітей від двох до семи років, насамперед слід навчити їх:

  • правильно самостійно мити руки – закочувати рукави, не розбризкувати воду, правильно користуватися милом;

  • вмиватися, стежити за чистотою своїх рук – насухо витирати обличчя й руки індивідуальним рушником, не мочити одяг, вішати рушник на місце;

  • самостійно й акуратно їсти – не поспішаючи пережовувати їжу із закритим ротом, тримати ложку у правій руці, користуватися серветкою;

  • дякувати, виходячи з-за столу, тихо підсувати стілець.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

В нашому закладі дошкільної освіти 82"Оленка "(провулок Промисловий 6 "А") проводиться набір дітей старшого дошкільного віку,котрі упродовж навчального року не відвідували дитячий садок,у групу для підготовки до 1-го класу!!!
Заняття проводяться 2 рази на тиждень.
Навчання безкоштовне!
За детальною інформацією звертатися до вихователів групи.

bottom of page